صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > يزد 
اخبار > مشاوره باید منطبق با مبانی دینی باشد.


  چاپ        ارسال به دوست

دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب

مشاوره باید منطبق با مبانی دینی باشد.

مسئول ساماندهی و راه اندازی مراکز مشاوره و خانواده معاونت تهذیب حوزه گفت: از آنجا که برخی از مشاوره های جامعه منطبق با مبانی غربی است، بنابراین لزوم راه اندازی مراکز مشاوره دینی بیش از بیش احساس می شود.

حجت الاسلام قابل در جمع معاونین تهذیب حوزه علمیه استان یزد خبر از راه اندازی قریب الوقوع مرکز مشاوره ویژه طلاب و خانوده های محترم ایشان در استان یزد خبر داد و گفت: با هماهنگی های دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب و  مدیر و معاون محترم  تهذیب حوزه علمیه استان یزد به زودی مرکز مشاوره حوزه در یزد راه اندازی می شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به حساسیت و نگاه ویژه ای که بر روی روحانیون وجود دارد و به جهت حفظ و صیانت از اسرار حوزویان و خانواده های ایشان لازم است زمینه ای فراهم شود تا طلاب محترم بدون هیچ دغدغه ای از خدمات مشاوره ای بهره مند گردند. در همین راستا راه اندازی مراکز مشاوره حوزوی به عنوان یک امر ضروری در سالهای اخیر مورد توجه ویژه دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب قرار گرفته است که پس از مرکز مشاوره استان قم که سالهاست خدمات ارزشمندی را به حوزویان و خانواده های گرانقدر ایشان ارائه می دهد، مرکز مشاوره استان فارس نیز در ایام عید غدیر امسال تأسیس شد.

مسئول ساماندهی و راه اندازی مراکز مشاوره و خانواده حوزه؛ تأسیس این مراکز را در چهار استان دیگر از جمله برنامه های قریب الوقوع معاونت تهذیب اعلام کرد.

 مشاوره باید طبق مبانی دینی باشد، نه غربی

حجت الاسلام قابل در خصوص علت لزوم راه اندازی مراکز مشاوره گفت: مشاوره باید مطابق با مبانی دینی باشد و با توجه به اینکه برخی از مشاوره های جامعه منطبق با مبانی غربی است و با اصول شرعی و فرهنگی ما در تضاد است بنابراین لزوم مشاوره دینی بیش از بیش احساس می شود.

 وی با بیان اینکه مدیران و معاونین تهذیب مدارس باید با تبیین اهمیت موضوع، زمینه مراجعه طلاب به این مراکز را فراهم کنند گفت: بسیاری از مراجعات می تواند جنبه پیشگیری از بروز مشکلات را داشته باشد زیرا در صورتی که مشکلی برای یک فرد به وجود آید ضمن هزینه بر بودن آن ممکن است برخی از اختلالات به صورت کامل درمان نشود.

 برگزاری دوره آموزشی تربیت مشاور در یزد

حجت الاسلام قابل در ادامه از برگزاری دوره آموزشی تربیت مشاور در یزد خبر داد و گفت: دوره های آموزشی مشاوره در سه سطح مقدماتی، تکمیلی سطح یک و تکمیلی سطح دو در استان یزد برگزار خواهد شد.

مسئول برگزاری دوره های تربیت مشاور اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده این دوره آموزشی هر دوهفته یکبار در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود تا اساتید محترم بدون دغدغه در این کلاس ها حضور یابند.

وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند با هماهنگی معاونت تهذیب استان در این دوره آموزشی شرکت کنند گفت: دوره مقدماتی 10 سرفصل دارد که با پایان هر سرفصل از شرکت کنندگان امتحان به عمل می آید و در صورت موفقیت در امتحانات و مصاحبه پایانی ضمن صدور گواهی پایان دوره؛ جهت شرکت در دوره آموزش تکمیلی دعوت می شوند.


٠٩:٣٠ - 1394/08/28    /    شماره : ٣٦٨٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج