صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > يزد 
اخبار > طرح کوثر ویژه خانواده های طلاب در یزد اجرا می شود


  چاپ        ارسال به دوست

دفتر امور مشاوره و خانواده معاونت تهذیب

طرح کوثر ویژه خانواده های طلاب در یزد اجرا می شود

حجت الاسلام خاکسار در جمع معاونین تهذیب حوزه علمیه استان یزد از اجرای طرح کوثر ویژه خانواده های طلاب در این استان خبر داد و اظهار داشت: «طرح کوثر» ویژۀ همسران و دختران روحانیون و طلاب حوزوی، دورهاي است که در آن مباحث اساسی و اصلی معارف اسلامي با رويكردی كاربردي با هدف ارتقاي سطح آگاهی ديني خانوادههاي حوزويان طراحي شده است.

مسئول اجرای طرح کوثر در معاونت تهذیب حوزه علمیه کشور گفت: طول اين دوره در شرایط عادی 2 سال ميباشد که داوطلبین پس از طیّ فرايند ثبتنام در دو شيفت قبل از ظهر يا بعد از ظهر به طور منظم در کلاس ها شركت خواهند کرد.

وی، استحكام بنيان اعتقادي و اخلاقي خانواده، ارتقای سطح دانش اسلامی خانواده های حوزوی (بانوان و فرزندان)، ارتقاي مهارت های اساسی زندگی خانوادگی، زمینه سازي جهت امكان افزايش توفيقات معنوي خانواده هایشان به ويژه در مسير تحصيل و تهذيب، پيشگيري از بروز آسيب هاي احتمالي همسران و فرزندان در پرتو زندگي مشترك، شناسايي استعدادهاي برتر در جهت رشد و بالندگی افزون تر،ارتقاي سطح آگاهي همسران طلاب نسبت به اقتضائات زندگي حوزوي، ارائه الگوي خانواده قرآني آگاه، موفق و شاداب به جامعه و  ارائه الگوهاي اسلامي تربيت فرزند را از جمله اهداف این طرح برشمرد.

حجت الاسلام خاکسار با بیان اینکه مخاطب اصلی این طرح همسران و دختران طلاب هستند که در طی دو سال، دروسی همچون روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، عقاید، احکام، اخلاق، همسرداری و تربیت فرزند را با حضور اساتید خواهر حوزه های علمیه خواهران خواهند گذراند.

مسئول اجرای طرح کوثر معاونت تهذیب حوزه علمیه کشور با بیان اینکه این طرح در شهرستان های قم و نجف آباد و بناب در حال اجرا است، گفت: بزودی این طرح در  استان های تهران، یزد خوزستان، مازندران و آذربایجان غربی و شهرستان بابل نیز اجرا خواهد شد.

وی در پایان گفت: به خواهران شرکت کننده در این طرح، بعد از گذراندن طرح، گواهی پایان دوره اهداء می شود.


٠٩:٠٥ - 1394/08/28    /    شماره : ٣٦٨٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٣٦٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج