صفحه اصلی > محتوي اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت امور اخلاق و تربیت

ارائه محتوی دوره میثاق طلبگی (۱) بر روی سایت معاونت تهذیب

کارشناس مسئول اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه از آغاز دوره میثاق طلبگی(۱) داوطلبان جدید الورود حوزه های علمیه با بارگذاری محتوای موردنیاز آنان بر روی سایت معاونت تهذیب حوزه خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی پناهی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به دوره میثاق طلبگی (۱) ویژه داوطلبان جدید الورود حوزه اظهار کرد: این طرح، دوره‌ای اخلاقی ـ تربیتی است که داوطلبان ورود به حوزه های علمیه در این دوره با اهداف و رسالت‌های حوزه و روحانیت، بخش ها و ظرفیت‌های موجود در حوزه، زیّ طلبگی آشنا می شوند و پس از بررسی ها و ارزیابی های مناسب در این دوره، افراد واجد صلاحیت‌ جهت پذیرش در حوزه های علمیه انتخاب می‌شوند و در واقع آخرین مرحله از مراحل پذیرش داوطلبان جهت ورود به حوزه علمیه محسوب می شود.

کارشناس مسئول اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه افزود: طرح میثاق طلبگی (۱) جهت داوطلبان ورود به مدارس علمیه سراسر کشور پس از اعلام نتایج آزمون ورودی توسط معاونت آموزش و انجام مصاحبه توسط مرکز امور صیانتی و قبل از آغاز نیم‌سال اول توسط مدیریت حوزه علمیه استان مربوطه بر اساس دستورالعمل ابلاغی معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به محدودیت فضاها و امکانات آموزشی حوزه جهت حضور تمامی افراد متقاضی تحصیل در حوزه‌های علمیه، به ناچار باید افراد دارای صلاحیت و توان بیشتر گزینش گردند. به علاوه تمامی افراد در تحقق بخشیدن به اهداف مورد نظر حوزه که تفقه در دین، تبلیغ معارف الهی و ارشاد افراد جامعه از جمله آنهاست توانمند و مستعد نیستند و هزینه کردن سرمایه‌های مادی و معنوی در تربیت آنان بی‌فایده و یا کم‌فایده است، لذا از این رو، گزینش صحیح داوطلبان ورود به حوزه، تشخیص و ارزیابی ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارشناس مسئول اداره اخلاق و تربیت معاونت تهذیب حوزه های علمیه بیان کرد: انتخاب هدف صحیح و مسیر رسیدن به آن برای داوطلبان ورود به حوزه نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است داوطلبان، اطلاعات و آگاهی‌های لازم درباره نظام آموزشی و تربیتی حوزه های علمیه و رسالت های روحانیت را کسب کنند تا پس از ورود به حوزه، دچار چالش‌ها و آسیب‌های انتخاب ناآگاهانه نشوند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: برای رسیدن به این مهم، طرح میثاق طلبگی (۱) اجرا می شود تا افراد واجد صلاحیت، با آگاهی و آمادگی کامل، به حوزه های علمیه وارد شوند. البته امسال بخاطر کرونا و محدودیت هایی که جهت اجتماعات ایجاد شده به تشخیص مدیریت های استانی این دوره به یکی از دو صورت متمرکز یا غیر متمرکز برگزار می شود.

وی اظهارداشت: جهت برگزاری دوره به صورت غیر متمرکز محتواهای مورد نیاز داوطلبان ورود به حوزه های علمیه پیش از این تهیه و از هم اکنون در سایت معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه به آدرس www.tahzib.ismc.ir  بارگذاری شده است.

لازم به یادآوری است که طلابی که پس از شروع نیم‌سال اول پذیرش می‌شوند باید قبل از آغاز نیم‌سال دوم این دوره را بگذرانند.


٠٨:٣٠ - 1399/06/05    /    شماره : ٤١٣٦٦٦    /    تعداد نمایش : ٩٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج