صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > كهكيلويه و بويراحمد 
اخبار > پيشرفت برنامه‌های درسی و تهذيبی طلاب با وجود استاد مشاوره و اخلاق چندين برابر می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذيب استان كهكيلويه و بويراحمد

پيشرفت برنامه‌های درسی و تهذيبی طلاب با وجود استاد مشاوره و اخلاق چندين برابر می‌شود

معاون تهذيب حوزه علميه كهكيلويه و بويراحمد بر ضرورت وجود يك مشاور و اخلاق در مدارس علميه تاكيد كرد و افزود: پيشرفت طلاب در برنامه‌های درسی و تهذيبی با وجود استاد مشاوره و اخلاق چندين برابر می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعلی اكبر موسوی اطهر، معاون تهذيب حوزه علميه كهكيلويه و بويراحمد به تشريح فعاليت‌های اداره اخلاق و اداره مشاوره اين معاونت در دی ماه پرداخت.

وی بيان كرد: در راستای برنامه‌ريزی اداره مشاوره و اخلاق معاونت تهذيب مبنی بر استفاده از اساتيد مشترك جهت برگزاری جلسات مشاوره و كلاسهای اخلاق حجت‌الاسلام و المسلمين فاطمی، استاد برجسته اخلاق حوزه علميه قم از تاريخ دوم دی ماه تا هفتم دی ماه به استان كهكيلويه اعزام شد.

حجت‌الاسلام موسوی اطهر تصريح كرد: برنامه‌های اخلاقی در اين مدت در هر سه مدرسه علميه برادران استان يعنی مدرسه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) ياسوج، مدرسه امام صادق(ع) شهرستان يساران و مدرسه حضرت ولی عصر(عج) ده دشت اجرا شد.

معاون تهذيب حوزه علميه كهكيلويه و بويراحمد اضافه كرد: از جمله برنامه‌های اجرايی توسط حجت‌الاسلام فاطمی می‌توان به برگزاری سه درس اخلاق عمومی در هر يك از مدارس استان اشاره كرد، همچنين وی با برگزاری جلسات مشاوره فردی و جمعی در موضوعات مختلف اخلاقی، ازدواج، تحصيلی و ... و اقامت به مدت بيش از 30 ساعت در هر مدرسه به مسائل و دغدغه‌های طلاب اين مدارس پرداختند.

وی بر ضرورت وجود استاد مشاور و اخلاق در مدارس علميه تاكيد كرد و افزود: بايد بحث مشاوره را در حوزه‌های علميه جدی بگيريم؛ پيشرفت طلاب در برنامه‌های درسی و تهذيبی با وجود استاد مشاوره و اخلاق چندين برابر می‌شود.

موسوی اطهر در خاتمه افزود: در همين راستا از اول روز اربعين حسينی پنجشنبه 14 دی ماه، حجت‌الاسلام و المسلمين علوی، استاد اخلاق حوزه علميه قم برای برگزاری جلسات عمومی اخلاق و مشاوره به شهرستان ياسوج اعزام می‌شود.

وی با بيان اينكه اين استاد اخلاق به مدت ده روز در ياسوج اقامت خواهد كرد ابراز كرد: از برنامه‌های حجت‌الاسلام والمسلمين علوی می‌توان به برگزاری درسهای اخلاق و جلسات مشاوره فردی و گروهی در مدرسه سفيران هدايت ياسوج (امام مهدی منتظر) و مدرسه علی ابن موسی الرضا(ع) و همچنين ارائه سخنرانی همزمان با اربعين حسينی در اداره كل اوقاف استان با هماهنگی معاونت تهذيب استان بعد از نماز مغرب و عشا اشاره كرد

 


١٢:٤٧ - 1391/10/12    /    شماره : ٣٠٩٤٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٣٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج