صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > كردستان 
اخبار > مباحث تربیتی و تهذیبی حوزه کردستان بررسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان کردستان

مباحث تربیتی و تهذیبی حوزه کردستان بررسی شد

مباحث تربیتی و تهذیبی حوزه علمیه کردستان  با حضور معاونین این حوزه بررسی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور،مدیر حوزه علمیه کردستان ، در جمع معاونین  دست اندر کار تربیت طلاب این حوزه گفت: یاد معاد از اصول بسیار تاثیر گذار در تربیت انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین عربیان در این زمینه ،به بیان راه کارهای انس طلاب با معاد پرداخته وگفت : اساتیدی که توجه به معاد دارند ودر گفتار ورفتار ایشان یاد معاد به معنای حقیقی آن وجود دارد، سکوتشان ، راه رفتنشان ، نشست وبرخواستشان هم، در سوق دادن طلبه جوان به جهت گیری معنوی با ذکر معاد چنان تاثیر عمیقی دارد که جلسات متعدد اخلاقی که عاری از این ویژگی باشد ، نمی تواند در مقایسه با آن تاثیر چندانی برایش متصور شد.

وی افزود: از جمله چیزهایی که در مراحل بعدی، در ایجاد روحیه معاد گرایی طلاب اثر گذار است ، مطالعه کتب وروایاتی است که به مسائل پیرامون معاد وقبر وقیامت می پردازند. مدیر حوزه کردستان بیان داشت: صرف خواندن آیات وروایات حول بحث معاد ، خود بخود ، بسیاری از موضوعاتی که جوان با آنها مواجه است را به راحتی حل می نماید،که از جمله آنها مساله هویت جوان طلبه است که با شناخت معاد وهدف زندگی وتفکر در معاد، هویت یابی به روشی میان بر به سرانجام می رسد.


٠٩:١٠ - 1394/09/30    /    شماره : ٣٧٠١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج