صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > قزوين 
اخبار > تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان قزوین

تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

حجت الاسلام احمد نباتی با اشاره  به نقش مهم نهاد خانواده گفت: هدف از ارزشمند شمردن بنیان خانواده تنها تشویق به ازدواج و تشکیل این بنیان نیست، بلکه هدف مهمتر، حفظ و حراست این کانون آسمانی است. 

وی ضمن پرداختن به ویژگی های برجستۀ این نهاد بیان داشت: تقدس و آسمانی بودن نهاد خانواده، نه در گفتار، که در رفتار ما هم باید خودنمایی کند. برخی از افراد به جای آن که نهاد خانواده را مقدس بدانند و خویشتن را ملزم به حفظ و حراست از این نهاد کنند، خود و اهداف شخصی خود را مقدس می دانند و خانواده را فدای خواسته ها و سلایق خویشتن می کنند.

حجت الاسلام نباتی با تاکید بر اینکه تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد،خاطرنشان کرد: ثمرۀ عملی مقدس شمردن بنیان خانواده، پایین آوردن خواسته ها و سلایق شخصی و اهتمام ویژه به حفظ و حراست از این نهاد آسمانی و ارزشمند است.

محقق حوزوی  توجه ویژه به نهاد خانواده از سوی طلاب را مورد تاکید قرار داد و اظهارکرد: تبیین این واقعیت برای طلاب جوان ضرورتی ویژه دارد. درست است که "تحصیل"، "تدریس" و "تبلیغ" از وظایف مهم جامعۀ طلبگی است، اما این وظایف آسمانی و ارزشمند هم نباید عامل کم توجهی به کانون مقدس خانواده شود و نباید بهانه ای برای کوتاهی در ادای حقوق خانواده باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٢:١٧ - 1395/07/29    /    شماره : ٣٨٤٣٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج