صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > سمنان 
اخبار > دوره میثاق طلبگی در استان سمنان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذیب استان سمنان

دوره میثاق طلبگی در استان سمنان برگزار شد

حجت‏الاسلام محمد مظاهری، معاون تهذیب حوزه علمیه برادران استان سمنان با محوریت برگزاری دوره میثاق طلبگی اظهار داشت: دوره تهذیبی اختبار و تثبیت با عنوان میثاق طلبی به میزبانی مدرسه علمیه چهارده معصوم(ع) در روستای ابرسج شاهرود برگزار شد.

 وی خاطرنشان کرد: افرادی که متقاضی ورود به حوزه‏های علمیه هستند باید ابتدا مراحل گزینش و مصاحبه را طی کنند که این مراحل از سوی مدیران و مسؤولان مدارس حوزه‏های علمیه برگزار می‏شود.

 معاون تهذیب حوزه علمیه برادران استان سمنان تصریح کرد: آزمون ورودی، مصاحبه، گذراندن دوره تهذیب اختبار و تثبیت با عنوان میثاق طلبگی، دوره آموزشی اختبار و تثبیت، تست سلامت و تحقیقات آمار و بررسی از جمله مراحلی است که افراد متقاضی ورود به حوزه‏های علمیه باید طی نمایند تا مجوز ورود به این مدارس علوم دینی را دریافت کنند.

 حجت‏الاسلام مظاهری با اشاره به اینکه در سراسر استان حدود 340 نفر متقاضی ورود به حوزه علمیه در سال تحصیلی 95-94 بوده‏اند، گفت: از این تعداد 190 نفر به دوره آموزشی میثاق طلبگی رسیده‏اند.

 وی برنامه‏های برگزار شده در دوره آموزشی میثاق طلبگی را شامل کلاس‏های میثاق طلبگی، آداب طلبگی و دروس اخلاق عنوان کرد و افزود: در حقیقت هدف اصلی برگزاری این دوره آموزشی آشنایی متقاضیان جدیدالورود با رسالت طلبگی و جایگاه روحانیت و آداب و منش طلبگی است.

 معاون تهذیب حوزه علمیه برادران استان سمنان یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره آموزشی را برگزاری تست شخصیت از متقاضیان عنوان کرد و افزود: با انجام این تست برای مسؤولان حوزه و خود فرد شرکت کننده محرز خواهد شد که برای ورود و قرارگرفتن در هر جایگاهی شرایط فردی و شخصیتی نیز باید مهیا باشد.

 حجت‏ الاسلام مظاهری از دیگر برنامه های این دوره آموزشی را برگزاری مسابقات ورزشی و تفریحی از جمله کوهنوردی و شنا عنوان و اضافه کرد: 13 مدرسه علمیه برادران فعال در سراسر استان سمنان وجود دارد که از این تعداد 9 مدرسه میزبان طلاب جدیدالورود خواهند بود.


٠٨:٠٠ - 1394/06/08    /    شماره : ٣٦٥٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٣١٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج