صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > سمنان 
اخبار > همایش حوزوی "اقتصاد و فرهنگ" در سمنان برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذيب استان سمنان

همایش حوزوی "اقتصاد و فرهنگ" در سمنان برگزار می‌شود

حجت الاسلام سید کاظم موسوی، معاون تهذیب حوزه علمیه استان سمنان، با اشاره به اهمیت نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: فرزانه انقلاب هرساله با نامگذاری آن سال، اولویت مسیر کشور را مشخص کرده و همگان باید  در راستای تحقق این برنامه ها گام بردارند.

 وی با تاکید برعزم همگانی برای اجرای منویات رهبری، افزود: همه اقشار مدم باید به نوبه خود در راستای یتحقق این مهم گام بردارند، حوزه علمیه سمنان نیز در همین راستا اقدام به برگزاری همایشی با عنوان" اقتصاد و فرهنگ" کرده است که  فراخوان مقالات شرکت‌کنندگان در این مسابقه به حوزه‌های علمیه سراسر استان ارسال شده است.

معاون تهذیب حوزه علمیه سمنان خاطر‌نشان کرد: این فراخوان مقاله و رقابت فرهنگی با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و البته با تأکید بر دغدغه‌های رهبری با 15 موضوع و سرفصل مختلف در دو گروه مدیران و اساتید حوزه‌های علمیه استان و طلاب نخبه‌ای که توانمندی تحقیق و پژوهش در باب جوانب مختلف موضوع و ارائه مقالات سودمند را دارا هستند، برگزار می‌شود.

حجت الاسلام موسوی، موضوعاتی همچون، شاخصه‌های فرهنگ مد نظر رهبری در نام‌گذاری سال جدید ، ویژگی‌های متولیان فرهنگ در جامعه اسلامی از دیدگاه رهبر انقلاب، نیاز جهان امروز برای پالایش فضای فرهنگی جامعه از دیدگاه ولی امر مسلمین، نقش هر یک از مسائل کلیدی عزم ملی و مدیریت جهادی در تعالی فرهنگ جامعه اسلامی و ایرانی با تکیه بر دید‌گاه‌های رهبر فرزانه انقلاب، را از جمله سرفصل‌های مدنظر برای ارائه مقالات از سوی مدیران، اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه استان سمنان عنوان کرد.

معاون تهذیب حوزه‌ علمیه استان سمنان تصریح کرد: مدیریت حوزه‌ علمیه این استان قصد دارد با برگزاری این تعامل فرهنگی و جمع‌آوری مقالات ارزشمند اساتید و روحانیان نخبه به‌عنوان خادمان و عالمان فرهنگ و علوم اسلامی در باب نام برگزیده شده از سوی رهبر معظم انقلاب راه‌کارهای نیل به اهداف مدنظر معظم‌له و رفع دغدغه‌های ایشان را بررسی و ارائه کند.

وی، آخرین مهلت ارسال آثار را پایان شهریورماه سال جاری عنوان و یادآورشد: این همایش پس از دریافت مقالات در حیطه داوری و اعلام مقالات برتر به طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.


١١:٤٩ - 1393/02/02    /    شماره : ٣٣٩٨٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج