صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > زنجان 
اخبار > ویژه برنامه عزاداری شب شهادت امام صادق در حوزه علمیه زنجان برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذيب استان زنجان

ویژه برنامه عزاداری شب شهادت امام صادق در حوزه علمیه زنجان برگزار می‌شود

حجت الاسلام حسین محمدی، معاونت تهذیب حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در زنجان، از برگزاری ویژه برنامه شب شهادت رییس مکتب تشیع(ع) در حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان خبر داد و گفت: این مراسم فردا شب در محل حوزه علمیه امام صادق (ع) زنجان برگزار می شود.

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: چندین سال است که مراسم شهادت امام صادق (ع) در این حوزه علمیه با حضور حداکثری طلاب و عموم مردم برگزار می شود که امسال نیز مانند سنوات گذشته این برنامه عزاداری برگزار خواهد شد.

 معاونت تهذیب حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان در ادامه احیای مکتب تشیع را مدیون امام صادق(ع) دانست و اظهار داشت: وقتی که امروز با افتخار از فقه پویای شیعه در مجامع بین المللی سخن می گوییم همه این مباحث فقهی را مدیون امام صادق (ع) هستیم.

 وی در ادامه افزود: قبل از ایشان ائمه(ع) احادیث فراوانی در باب مباحث فقهی فرموده بودند ولی بیشترین حجم روایاتی که در زمینه های فقهی و اخلاقی و دیگر مباحث وجود دارد مدیون وجود مبارک امام صادق(ع) است که با تربیت شاگردان فراوان این مکتب را جاودانه کرد.

 حجت الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به لزوم بزرگداشت مقام این امام همام تصریح کرد: با توجه به تلاش های ایشان برای احیای علمی مکتب تشیع بر ما و دیگر پیروان ایشان نیز لازم است که با برگزاری مراسمات یادبودی مقام این امام همام را گرامی بداریم.

 وی در ادامه گفت: طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) زنجان نیز برای بزرگداشت مقام امام صادق(ع) که افتخار شاگردی مکتب ایشان را دارند مانند دیگر پیروان ایشان گرد هم می آیند تا به یاد این امام همام شمعی روشن کنند و مجلس عزایی برپا نمایند.

 معاونت تهذیب حوزه علمیه امام صادق (ع) زنجان در پایان تأکید کرد: البته بهترین یادبود و مراسم گرامی داشت برای امام صادق (ع) این است که نگذاریم مکتب نورانی آنها فراموش شود و با مطالعه و کوشش فراوان آن را به جهانیان معرفی کنیم.

 گفتنی است، این ویژه برنامه شهادت، پنجشنبه شب در محل حوزه علمیه امام صادق(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.٠٨:٥١ - 1393/05/30    /    شماره : ٣٤٨٣٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٨٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج