صفحه اصلی > اخبار معاونت تهذيب استانها > زنجان 
اخبار > طرح ساماندهی فعاليت‌های قرآنی طلاب زنجانی در حال برگزاری است


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت تهذيب استان زنجان

طرح ساماندهی فعاليت‌های قرآنی طلاب زنجانی در حال برگزاری است

حجت‌الاسلام اميری‌كيا از اجرای طرح ساماندهی فعاليت‌های قرآنی طلاب در استان زنجان خبر داد و گفت: به طلاب توانا در حوزه معارف قرآنی، مجوز و گواهی نامه مهارتی اعطا می‌شود

معاون تهذيب حوزه علميه استان زنجان با ذكر اين مطلب كه طرح ساماندهی فعاليت‌های قرآنی در حوزه علميه استان زنجان در حال انجام است، اظهار كرد: در جلسهای كه با حضور مديران حوزه علميه استان زنجان برگزار شد، در اين زمينه به جمع‌بندی نهايی رسيديم و مقرر شد اين دورهها در اين حوزه انجام شود.

وی افزود: در اين طرح طلابی كه توانايی تدريس در مقاطع مختلف را دارند، میتوانند با حضور و قبولی در آزمون، نمرات ويژه را برای احراز و دريافت گواهی نامه به دست بياورند.

معاون تهذيب حوزه علميه استان زنجان عنوان كرد: در اين طرح به دنبال آن هستيم كه ظرفيت‌های مهارتی حوزه در بخش قرآنی احصا شود و از توانايی طلاب در آموزش قرآن در مدارس، استفاده بهينه شود.

اميری كيا گفت: در اين طرح، تمام طلاب حوزه علميه استان زنجان درگير خواهند شد و پس از برگزاری يك آزمون مهارت شناسی طلابی كه نمرات بالا را دريافت كنند موفق به دريافت مدرك میشوند ولی مابقی بايد در دورههای آموزش قرآن كريم شركت كنند.

وی افزود: اين دوره در بخش روخوانی، تجويد و روانخوانی قرآن كريم برگزار میشود ولی دوره حفظ قرآن كريم، تنها در يك مدرسه علميه در استان برگزار میشود.

معاون تهذيب حوزه علميه استان زنجان تصريح كرد: حوزه علميه استان زنجان بيش از هشتصد طلبه دارد كه سعی میشود در طرحهای مستمر، طلاب پس از خروج از مدارس، مهارتهای قرائت قرآن را كسب كنند.


١٠:٤٠ - 1391/11/08    /    شماره : ٣١١٢٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج